תכנון הנדסי

מה חשוב לבדוק לפני שמתחילים בתהליך תכנון הנדסי?

תכנון הנדסי

בכל אחד מענפי התעשייה, המרכיב הראשון שישפיע על איכות העבודה ועל צורת הפרויקט כולו, יהיה תכנון הנדסי. לאחר מחקר ואיסוף מידע רב, אשר כוללים ניתוח הצרכים והדרישות בשוק – יחד עם גורמים מקצועיים וטכנולוגיות המאפשרים את הפתרונות לפרויקט, יהיה ניתן לתכנן תהליכים בצורה נכונה, בצורה שמותאמת לדרישות המתפתחות של השוק כיום. מובן מאליו כי על התהליך של תכנון הנדסי להיעשות בצורה קפדנית ומדויקת ככל האפשר.

תכנון מוצרים – הנדסה

באמצעות תכנון הנדסי נכון של המוצר ופיתוחו המוקדם באופן איכותי ומקצועי, תהיה הצלחתו גדולה יותר. בהתאם לייעודו, לאופיו ולתפקיד שאותו מוצר אמור למלא, תכנונו ייעשה על ידי צוות מהנדסים אשר יחד יקבעו את מורכבותו – למשל אילו חומרי גלם ירכיבו אותו, כמה אחוזים יהיו מכל חומר גלם, מה יהיה עיצובו, איזה תהליך עליו לעבור על פס הייצור וכן הלאה. כשמדברים על תכנון מוצר, יש להבין כי גם בתחום זה מציעה הטכנולוגיה פתרונות חדישים לתעשייה, וחשוב מאד לעקוב אחריהם.

תכנון הנדסי – משרדי עיצוב מוצר ולשכות שירות

כחלק בלתי נפרד מהנדסת תעשייה וניהול מוצרים, קיימים אינספור משרדים ולשכות שירות המציעים עיצובי מוצרים, גרפיקות והדפסות תלת ממדיות כדי לדמות את התוצר הסופי, לבנות מודלים תלת ממדיים וכן הלאה. מהיבט הנדסי, משרדים ולשכות אלו נועדו למעשה לגרום לפונקציה שהמוצר ממלא להגיע לקהל המיועד לו, זאת באמצעות עיצוב שיווקי ומושך שהוא חלק חשוב ובלתי נפרד מהתכנון. חשוב לזכור, כי ריבוי המשרדים לא אומר שכל אחד מהם מציע שירות יעיל. כשבוחרים משרד תכנון או לשכת שירות, חשוב מאד לבחון את הפרויקטים הקודמים שהוא ביצע, ולוודא כי המהנדסים מעודכנים בכל טכנולוגיות התכנון החדשות.

משרדי תכנון מכני וזיווד אלקטרוני

כידוע, משרדי תכנון מכני וזיווד אלקטרוני הם משרדים אשר מתמחים בתכנון של מכניקה בתהליך הייצור, ובהקשר ישיר, בכל הקשור לאלקטרוניקה של המוצר – החל ממלחם ועד במ.ט (מקבע טכני); כאשר מתכננים או מעצבים מוצר, חשוב לתכנן גם את המכניקה המייצרת אותו, או במילים אחרות את פס הייצור שלו, והדבר תקף גם למעטפת של אותו מוצר, היינו הזיווד האלקטרוני. המשרדים מתמחים במתן פתרונות הנדסיים לאופן בו המוצר ייפרס, ייארז ויגיע ממקום למקום, וכאמור, למכניקה העומדת מאחוריו. בדומה למשרדי התכנון ההנדסי, גם כאן חשוב לבחור בקפידה את נותני השירות עבור המפעל שלכם, זאת בכדי להבטיח הצלחה וצמיחה למפעלכם בטווח הארוך.