נורות לד

תאורה איכותית ואמינה בשבריר מהמחיר

נורות לד

ככל שהשנים עוברות, כך התקנים והתקנות הבטיחותיות הולכות ומחמירות. ניתן לראות את התופעה הזו במיוחד בתחום התאורה. מפעלים רבים פועלים כיום מסביב לשעון, והצורך בתאורה מתאימה הופך למעיק יותר ויותר. כל אזור בתוך המפעל ומחוצה לו צריך להיות מואר בעוצמה גבוהה יותר, ועל ידי כמות נורות גדולה יותר מבעבר. למרות זאת, עסקים רבים בוחרים להשתמש בנורות בזבזניות מאוד מבחינת צריכת החשמל שלהן, ובעלות הספק עצום. זאת על אף שכבר שנים נורות לד מוכיחות את יעילותן לעומת הנורות האלו. המקור של הטעות הזו הוא בתפישה מוטעית של האיכות ושל היכולות של נורות לד.

לצאת מהקופסא ולגלות מוצר מהפכני

מכיוון שנורות בזבזניות מסוגים שונים נמצאות בשימוש כבר עשרות שנים, אנחנו מתפתים להשתמש בהן מבלי לשקול אלטרנטיבות. כמובן שתאורת המפעל היא קריטית ואסור לקחת סיכון שמא תתקלקל או תאכזב אותנו. אבל נורות לד הן לא רק חסכוניות בהרבה לעומת הנורות המסורתיות, הן גם אמינות הרבה יותר ובטוחות יותר לשימוש. מפעלי ים המלח הם מהמפעלים הבולטים בארץ שהחליטו לעבור לשימוש בלעדי בנורות לד. לשם השוואה בין שני הסוגים, בעבר, נורות שהיו בשימוש במפעל היו בעלות 50,000 שעות פעילות. ברצף, מדובר על כמעט שש שנים של פעולה רציפה. זאת כאשר נורות לד מאפשרות עבודה רציפה של עשר שנים ומעלה.

החל מחיסכון אדיר בחשמל ועד לחיסכון ענק בקנייה והחלפה

מלבד זאת, חשוב לזכור שנורות מסורתיות מפיצות אור בצורה ממוקדת, לעומת נורות לד שמפזרות אור בצורה אחידה וכוללת על גבי שטח נרחב. נורת לד שמסוגלת להתחרות סנורה חסכונית בהספק של 800 וואט, תצרוך רק כ- 168 וואט. בחישוב החשמל הסופי, במיוחד עבור מפעלים גדולים, מדובר על חסכון שנתי שיכול להגיע למאות אלפי שקלים. בשל טכנולוגיית הייצור המתקדמת שלהן, נורות לד הן גם זולות בהרבה לקנייה ולהחלפה. בסוף חייהן, נורות הלד לא מסוגלות להתפוצץ, כפי שעלול לקרות לפעמים עם נורות כבדות וישנות. נורת הלד פשוט מתעמעמת עד שהיא כובה.

חותמת של דאגה לאיכות הסביבה ולמפעל ירוק

בנוסף, חשובה לא פחות היא העובדה שכל מפעל שמחשיב את עצמו "ירוק", לא יכול להרשות לעצמו שלא להשתמש בנורות לד. החיסכון האדיר באנרגיה והבזבוז המזערי יחסית בחומרי גלם ובייצור, הופך את נורות הלד למוצר ירוק שכל חברה תוכל להתגאות בו, בדומה למפעלי ים המלח.