עיבוד שבבי – ייצור

עיבוד שבבי מהווה בעשורים האחרונים את התשתית האיתנה לחברות בדמות רפא"ל, תע"ש, אלאופ, נחל שורק וכן תעשיות נשק והייטק רבות. החל משנות ה- 90 המוקדמות ישראל צברה תאוצה וביססה את מעמדה כשחקנית קבע  בשוק הכלים לעיבוד השבבי. ישראל מהווה ספק מכריע בשוק, הן בתחום העיבוד השבבי, והן בשוק ייצור המיכון עבור החברות. ישנן מספר חברות עיקריות המספקות את שירותי העיבוד השבבי בארץ, והמבחר גדול.

מבנה ועבודה

עיבוד שבבי מתבסס על הסרת חומר מחומר גלם לצורך ייצור, על כן ישנן מספר דרכים לביצוע העבודה. בין הכלים הבולטים והמוכרים לביצוע העבודה נמנים מסורים, מקדחות, משחזות ומחרטות. התהליך העדין מצריך שימוש במכונות מתקדמות על מנת למקסם את התוצר, ולצמצם את הפגיעה בחומרי הגלם. שוק העיבוד השבבי מתפתח ומתייעל בצורה בלתי רגילה, שכן האפשרויות למקסום הרווח התפעולי והכלכלי גבוהה במיוחד.

ייצור המוצר

חברות לעיבוד שבבי מתבססות רבות על תהליך של ייצור המוני, על מנת להפיק כמויות גדולות של חומר הגלם בשיטת הפס הרץ. אמנם לא כל השוק פועל כך – ישנם מוצרים המצריכים עבודה עדינה וכמויות נמוכות של שבבים. לכן אסור להתעלם מן הצורך של החברות אשר דורשות מיכון לצורך ביצוע ייצור בכמויות קטנות הרבה יותר.

הכלים הרבים והתאמתם לעבודה

בעולם הנשלט על מכונות Cnc, אלקטרו-אירוזיה ושיטות השחזה מתקדמות, ספקי העיבוד השבבי יכולים להשיג את התוצאות המתאימות ביותר לכל צורך. הייעול שבשימוש בטכנולוגיה הספציפית המתאימה ביותר עבור, הצרכים הפרטניים של כל לקוח – יכול להביא לחסכון בעלות חומרי הגלם, תוך השגת תוצאות ייצור גבוהות יותר בפרק זמן קצר יותר. האמינות של המסור, המשחזה או המקדחה, היא זו שצריכה ויכולה לקדם את האינטרס של המפעל במציאת האופציה הנכונה והיעילה עבורו.

השדרוג

על מנת לבחור במערכת עיבוד שבבי מתאימה, יש צורך לבחון את דרישות המפעל  בו מדובר. האם חיתוך בחוט אלקטרו-אירוזיה, או שימוש בבקר Cnc ישיג עבורכם את התוצאה הראויה ביותר? גודל המפעל ואופיו יסייעו בשאלה האם יש צורך להיכנס לשימוש בייצור המוני על מנת למקסם את הייצור שעל הפרק, או שמא יש לשים דגש על שיטות ייצור המצריכות רמת דיוק גבוהה יותר, אך בכמויות נמוכות יותר. במילים אחרות – יש להתאים את המוצר לצורך, וזאת ניתן לעשות במגוון פתרונות חדישים ויצירתיים.

קטגוריות

אוטומציה מכשור ובקרה
אחזקה ובטיחות
איכות הסביבה וטכנולוגיות מים
אנרגיה מתחדשת ובנייה ירוקה
אספקה טכנית
לוגיסטיקה
מיזוג אוויר קירור חימום ואיוורור
מתכת
פלסטיק

עוד מאמרים בנושא זה

תכנון ג'יגים ותבניות
שבלונות בחיתוך לייזר
ריתוך והלחמה – מכונות, ציוד וחומרים
פלסטיקה הנדסית – חיתוך דלרין בלייזר
פלדת אל חלד
פיתוח אב טיפוס בלייזר
עיצוב תכשיטים
עיבוד שבבי – ייצור
סימון ברקוד בלייזר
סימון בלייזר על מתכות
מסור דיסק
יצור חלקים למודלים
ייצור דגמים מהיר
חריטה אוטומטית
חלקים לרובוטיקה בחיתוך לייזר
חיתוך שבלונות בלייזר
חיתוך לייזר בשירות העיצוב
חיתוך בלייזר
חיתוך אטמים בלייזר
חירור בלייזר
חומרים לחיתוך בלייזר – פליז
חומרים לחיתוך בלייזר – פלדה פחמנית
חומרים לחיתוך בלייזר – נירוסטה
חומרים לחיתוך בלייזר – נייר וקרטון
חומרים לחיתוך בלייזר – בדים ועור
חומרים לחיתוך בלייזר – אלומיניום
חומרי גלם – חומרים
בקרת איכות – מכונות, כלים, ציוד ותוכנות
בחירת חומרים בתכנון אב טיפוס בלייזר
חומרים לחיתוך בלייזר – סיליקון
חומרים לחיתוך בלייזר – חומרים מרוכבים
חיתוך בלייזר בפיתוח רפואי
חיתוך בלייזר בתחום האופנה
חיתוך משרביות בלייזר
חיתוך לייזר משולב לפי שטאנץ
פיתוח חלקי מכונות