אחזקת בריכות שחייה

פתרונות אחזקת בריכות שחייה לכל השימושים

אחזקת בריכות שחייה

בדומה לתחומים רבים המהווים חלק מהמכלול התעשייתי, גם אחזקה שוטפת של בריכות שחייה היא תחום אשר נוספו לו חידושים רבים. חדר המכונות של בריכת השחייה, כמוהו כמעבד המחשב שלכם: ככל שהוא בעל ביצועים מהירים יותר, כך משתבחת רמת התחזוקה של הבריכה. תחזוקה ושדרוג חדר המכונות של בריכת השחייה נדרשים כל העת, ויש לבחון את ההצעות השונות לחידוש הציוד, זאת בנוסף לבדיקות שגרתיות כמו התקנה וכיול מערכות הבקרה של בריכת השחייה.

הבריכה כשטח היגייני

אחזקת בריכות שחייה היא פעולה חשובה מאין כמוה, ובכלל זה שמירה על רמת ההיגיינה בבריכה. בין אם מדובר בבריכה ציבורית ובין אם זוהי בריכה בשטחים פרטיים, חשוב להקפיד לקיים הליך הכלרה ואספקת כימיקלים לבריכות השחייה. כמו כן, הליכי צביעה, שיפוץ וכמובן ניקיון הבריכה, חשובים מאין כמותם. למזלם של בעלי הבריכות והאחראים עליהן, החדשנות מתבטאת אפילו בתחום זה, והיא עוזרת לא רק לשמור על ההיגיינה, אלא גם לתעל תהליכים למימושה בפועל: ניתן לרכוש רובוטים אשר יהיו אמונים על רוב פעולות התחזוקה של הבריכה, בדגש על ניקיון, אותם ניתן לרכוש בחברות רובוטים וציוד היקפי. חברות אלו מוכרות מכונות ייעודיות לשימוש בריכת השחייה.

אחזקת חדר מכונות בבריכות שחייה

עוד במסגרת הפעילות הכוללת של אחזקת בריכות, חשוב לזכור את חדר המכונות, שעליו להיות משוכלל ומתקדם: משאבות הזרמת המים למשל, צריכות להיות בעלות יכולת אספקת מים מהירה, וניתן למצוא משאבות חכמות המסוגלות לווסת את מהירות המים בקורלציה זו עם זו. כמו כן, חשוב לוודא את תקינותן של המכונות והמשאבות הקיימות. כחלק מהליכים שגרתיים כמו שיפוץ, שדרוג, איטום, צביעה וגם אחזקת בריכות שחייה – יש לבדוק את חדר המכונות ולבצע תיקונים ושדרוגים נדרשים למערך המכשור בחדר.

סיוע לאוכלוסיה הנכה

הנגשת הבריכה היא הליך מומלץ וקל מאד לביצוע. הדבר לא רק יסייע לבעלי הבריכות למכור שירותים לאוכלוסיית הנכים, אלא הוא יהווה מעשה מוסרי לכשעצמו – לאפשר גם לבעלי מוגבלויות תנועה והנאה מהבריכה. דוגמה טובה להנגשת הבריכה היא היא התקנת מעלונים הידרוליים או חשמליים: מדובר בכיסא אשר מוצב מעל מי הבריכה, המאפשר לאדם הנכה להגיע מכיסא הגלגלים לבריכה, ולהיפך. כשהאדם על כסא הגלגלים מתקרב למעלון, הכסא מסתובב לכיוונו, וכך ניתן להתיישב עליו. המעלן מוריד את האדם במשתמש בו בהדרגה למים, ותהליך דומה מתרחש גם ביציאה מהם. חשוב לזכור כי גם בתחום זה ישנם פתרונות רבים, הנכללים כולם בתחום הרחב של אחזקת בריכות שחייה.