מסכי אוויר

מסכי אוויר המותאמים במיוחד לדלתות מסתובבות במפעל

מסכי אוויר

כל אחד מכיר את התחושה של שינוי מזג אוויר משמעותי במעבר מחדר לחדר. אמנם מדובר במיזוג אוויר שפועל בצורה חזקה מאד בחדר שאליו נכנסים, אך לא כולם יודעים שדרוש אלמנט נוסף לשם שמירה על הטמפרטורות שלא "יברחו" לחללים אחרים. מדובר במסכי אוויר, שמהווים למעשה מחיצה בין החדרים, בצורה שאוטמת את החדר הרמטית ומונעת בחירת טמפרטורות – חמות או קרות. הדבר משמעותי מאד עבור מפעלים ומבני תעשייה שנדרשים לשמור על טמפרטורות שונות בין החדרים בפס הייצור, ויש בכך חסכון משמעות מאד בעלויות החשמל. אחת השיטות הנפוצות להתקין מסך אוויר היא באיחודו עם דלתות מסתובבות.

מענה לצורך

ישנם שני סוגים עיקריים של מסכי אוויר המותאמים במיוחד לדלתות מסתובבות: אחד מאפשר סילוק אוויר פנימי (מהצד הפנימי של הדלת העגולה), והשני מאפשר סילוק אוויר חיצוני. מערכת המאפשרת סילוק אוויר חיצוני מאפשרת גם התקנת תוסף שמתאים את מסך האוויר לפעולה מעל תקרה דקורטיבית, כך שהאוויר מסולק בין תקרת הבניין לתקרה הנוספת. בשנים האחרונות הפכו הדלתות המסתובבות לאוטומטיות והן מופעלות בקלות, כך שגם בלי כניסת אנשי צוות, נעשה חילוף מתמיד של אוויר מהחוץ לפנים. בשל כך מסכי אוויר המותאמים לדלתות מסתובבות הם מחוזקים, ומסוגלים לפלוט אוויר בקצב מדהים של עד 18.7 מטרים לשנייה.

פונקציות נוספות

מלבד ליצור הפרדה בין שני חללים, מסכי אוויר יעילים גם בשמירה על איכות האוויר בתוך המבנה המקורר. זרם האוויר החזק מונע כניסת חיידקים וזיהומים מחוץ לבניין. היכולת הזו, בשילוב עם פונקציית טיהור אוויר במערכת המיזוג המרכזית, משמעותה בניין עם אוויר נקי מחיידקים וזיהומים, שבריא יותר לנשום. שימו לב שמידות המסכים וזווית העיקול שלהן היא מודולרית לחלוטין ונעשית על פי הזמנה. זה מאפשר לכם לחסוך ו"לחסום" רק את האזור שפתוח לחלל החיצוני לבניין. כך אתם חוסכים גם בקנייה הראשונית של המסך וגם בעלויות החשמל על פעילות המנוע.

סוגים שונים של מסכים

ישנם כמה סוגים בסיסיים של מסכי אוויר, רובם נבדלים בעוצמה שלהם ובהתאמה שלהם לסוגי בניינים שונים. מסכים בסיסיים מאפשרים הוצאת אוויר קר בלבד ובעוצמה חזקה. הם מתחלקים לפי רוחב שקובע את המחיר. מסכים אחרים מסוגלים להוציא גם אוויר חם ועולים מעט יותר. ישנו סוג מיוחד של מסכים, שמתאים לחדרי קירור תעשייתיים. הסוג הזה הוא חזק במיוחד ומוציא טמפרטורות נמוכות מאוד בעוצמה גבוהה.