מוצרי אטימה

מוצרי אטימה – שילוב של כוח וגמישות יישום

מוצרי אטימה

ישנן סיבות רבות מדוע מפעל ירצה לאטום חלקים מסוימים במבנה באופן מוחלט. קודם כל, אלו יכולים להיות צרכים מוכרים כמו שקיימים בכל בית פרטי: איטום מפני רטיבות וגשם או איטום יריעות ביטומניות על גבי הגג. צרכים מורכבים יותר יכולים להיות איטום של חומרים כמו PVC או איטום מוחלט של חדרים תת קרקעיים, שיכולים לאחסן חלק שלם במפעל. האיטום יכול להיות קריטי לפעילות השוטפת ולפעילות מוצלחת של מערכת המיזוג המרכזית, שצורכת אחוז נכבד מצריכת האנרגיה של המפעלים הגדולים בארץ. מוצרי אטימה חדשים מציעים יתרונות כמו איטום מוחלט וייבוש כמעט מיידי, כדי לתת מענה למגוון רחב מאוד של צרכים בתחומי התעשייה השונים.

איטום על ידי ספיחה

כאמור, צורך מוכר אצל מפעלים הוא איטום של חדרים תת קרקעיים. חדרים כאלו חשופים לא רק לרטיבות שמגיעה מהחלל שמעליהם, אלא גם ללחות ורטיבות מהאדמה. לשם כך נוצר המוצר החדשני בשם "סופרסטופ" (Superstop). מדובר על עוצר מים מיוחד העשוי בנטונייט. בשונה ממוצרי אטימה אחרים, הסופרסטופ לא מתייבש ומונע מעבר נוזלים. להיפך, הוא סופח נוזלים ומתנפח כשהוא בא במגע איתם או עם כל סוג של נפיחות. החומר מוחדר לקירות ולתקרות, ובמגע עם נוזלים, מתנפח כדי לאטום את החלל בו הוא נמצא. כמו מוצרי אטימה איכותיים אחרים, הסופרסטופ לא מאבד מיכולותיו גם לאחר שנים רבות, מה שמבטיח לגם שקט נפשי ושימוש מוצלח לאורך זמן.

מוצרי אטימה בשני חלקים נפרדים

מוצרי אטימה שתופסים תאוצה אצל גורמים מקצועיים בזמן האחרון, הם מוצרים המתבססים על משחה ביטומנית בשילוב אבקת ייבוש. אלו מגיעים בשני חלקים, ומשלבים את יתרונות המשחה עם יכולת ייבוש מהירה במיוחד, כתוצאה משימוש באבקה. חומרים אלו מעולים לאטימת קירות וסדקים שנמצאים בתנאי רטיבות מתמדת. מוצרי איטום כאלו ניתנים ליישום גם על משטחים לחים ורטובים לחלוטין. מוצרי אטימה המשתמשים באבקת ייבוש מסוגלים להתגבר על הרטיבות הקיימת, ולעצור זרם קל של מים. זהו יתרון גדול כאשר מנסים להתגבר על דליפה או כשאין אפשרות לשלוט בזרם המים.

שימוש ביריעות לאיטום אדים

לאיטום מפני אדים, ישנם מוצרי אטימה חדשים המשתמשים ביריעות אטומות וגמישות. היריעות קלות לחיתוך והתאמה לגדלים ספציפיים, מבלי להתפשר על דרגת איטום גבוהה. הגמישות מאפשרת לאיטום להישאר גם לעומת קריסת קרקע, והיריעות מאפשרות הגנה מפני גזים מסוכנים כמו ראדון, מתאן ופחמן דו חמצני.