הקמת מרכזי מיחזור והפרדת פסולת

הקמת מרכזי מיחזור והפרדת פסולת – הפיכת הפסולת מהמפעל לחומר גלם חיוני

הקמת מרכזי מיחזור והפרדת פסולת

הטרנד הירוק לא פוסח על עיריות, רשויות מקומיות וגם לא על מפעלים ועל תעשיות גדולות. הפרדת פסולת הופכת בשנים האחרונות למגמה רווחת בקרב מפעלים רבים. מלבד התרומה לסביבה בריאה יותר, מדובר על חיסכון משמעותי, כיוון שניתן לבצע שימוש מחדש בחומרים הממוחזרים, ולמנוע עלויות הטמנה או שריפה שיכולות להיות גבוהות מאוד. הקמת מרכזי מיחזור והפרדת פסולת היא לא רק "נימוסית" עבור הסביבה, היא הכרח. כמעט 5 טון פסולת תעשייתית מיוצרת בישראל מדי שנה, והמספרים ממשיכים לעלות. במקום לתרום להרס הסביבה, אתם יכולים במו ידיכם להפוך את הפסולת המיותרת למשאב חיוני לפעילותו השוטפת של העסק.

תהליכים מקדימים לבניית מרכז המיחזור

השלב הראשון בדרך אל הקמת מרכזי מיחזור והפרדת פסולת, הוא יצירת תוכנית אב לטיפול בפסולת. בשלב זה תציגו לחברה שתקים את מרכז המיחזור את סוג הפסולת שהמפעל שלכם מייצר. כך תוכל החברה לאמוד את כמות הפסולת שיש צורך לטפל בה, ואת התהליכים שהיא צריכה לעבוד. היא גם תתאים את התהליכים שתעבור הפסולת לדרישות של המשרד להגנת הסביבה. הקמת מרכז המיחזור אינו התהליך היחידי שצריך להתבצע, וחשוב לבחור בחברה שמספקת גם שירותים מקיפים, לצד מיחזור או הפרדת הפסולת. למשל, לא תרצו להיאלץ לנהל תקשורת מול המשרד להגנת הסביבה בכל הנוגע לניהול המיחזור. לכן רצוי שהחברה שמספקת את שירותי התכנון תהיה אחראית גם על תחום זה.

העבירו את האחריות למומחים

באופן כללי, אתם רוצים שהקמת מרכזי המיחזור והפרדת הפסולת יהיו אוטונומיים ככל הניתן. לא תרצו להתחיל להקצות משאבים לטיפול במרכז או להשקיע כסף וזמן בניהולם. לכן, על החברה שמעניקה לכם את שירותי התכנון וההקמה, גם לדאוג לתפעול שוטף של המרכזים. זהו שירות מקובל ויש לצפות לו. למשל, המצאת כל הטפסים הנדרשים, כמו היתרי בניה, אישורי פינוי וכולי, כולם צריכים להיות באחריות החברה המבצעת, ולא באחריותכם. פינוי הפסולת הממוחזרת ופיקוח על תהליכי המיחזור גם הם לא צריכים להיות תחת אחריותכם. שימו לב לכך.

הפרדה בין סמכויות הבניה והניהול

לעתים יש הפרדה בין הקמת מרכזי מיחזור והפרדת פסולת לבין ניהול המרכזים ותפעולם השוטף. ייתכן שתעדיפו שירות כזה, כיוון שהוא מעניק גמישות נוספת. תוכלו לתת לחברה אחת לתכנן ולהקים את מרכז המיחזור, ולחברה אחרת, שהציעה מחיר טוב יותר או שירות מתאים יותר, תתנו את אחריות הניהול.

קטגוריות

אוטומציה מכשור ובקרה
אחזקה ובטיחות
איכות הסביבה וטכנולוגיות מים
אנרגיה מתחדשת ובנייה ירוקה
אספקה טכנית
לוגיסטיקה
מיזוג אוויר קירור חימום ואיוורור
מתכת
פלסטיק

עוד מאמרים בנושא זה

תקרות אקוסטיות
שיקום קרקעות מזוהמות
שיטות טיפול במי תהום מזוהמים בדלקים ובחומרים מסוכנים
קרקע מזוהמת בתוצרי נפט
ציוד רפואי ומעבדתי
פתרונות לבקרה, שליטה, ניהול מים והשקיה
מערכות ריכוך מים לנטרול מרכיבי האבנית
מערכות ריכוך מים לנטרול מרכיבי האבנית
תכנון והקמה של מערכות לטיפול בשפכים תעשייתיים
מיחזור מים אפורים
מגופים
פיתוח, תכנון, ייצור והקמה של מתקני התפלה
יום עיון – מנקים את האדמה
טיפול פינוי ושינוע של חומרים מסוכנים
טיפול בבוצה במכוני טיהור שפכים
חיידקים כטיפול ביוכימי
חומרי ניקוי ירוקים
זיהום מי תהום
הקמת מרכזי מיחזור והפרדת פסולת
הפרדת פסולת
הובלת חומרים מסוכנים
איזיטופ – מעבדה מוסמכת לדיגום קרקע
אבות המזון הנדרשים לטיפול ביולוגי
ZINGA הגנה קטודית אקטיבית ופסיבית